V posledním díle našeho letního roamingového seriálu zavítáme do vzdálenějších destinací, které již spadají pod Zónu 3. Pokud je vašim cílem Thajsko, Vietnam, Filipíny, Spojené arabské emiráty nebo bližší Tunisko či Maroko, je tento díl určen právě vám. 👍

Pokud byste tápali, do které Zóny zařadit právě tu vaší dovolenou, přehled všech států najdete na www.gomobil.cz/roaming, kde zároveň zjistíte, jak je to s voláním, SMS a daty.

Jak je to s voláním, SMS a daty v zóně 3

Pokud se nacházíte v některé ze zemí Zóny 3, nacházíte se v podobné situaci, jako v Zóně 2 a neplatí pro vás žádné volné ani neomezené minuty, SMS nebo data. Dobrá zpráva je, že vyznat se v roamingových cenách v Zóně 3 je velice jednoduché. Pro všechny tarify GoMobil platí stejné ceny. Už v minulém díle jsme vás upozornili na zpoplatněné příchozí hovory v Zóně 2, stejně tak očekávejte poplatek za příchozí hovor v Zóně 3.

📞 Odchozí hovory: 70 Kč / min.
📞 Příchozí hovory: 50 Kč / min.
💬 Odchozí SMS: 19 Kč
📷 Odchozí MMS: 26 Kč
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 348 Kč / MB

Uvedené ceny neplatí u roamingovcýh volání na prémiová čísla, zelené linky, mezinárodní čísla s prefixem 0800, tyto hovory jsou zpoplatněny dle sazebníku sítě, z níž byl hovor uskutečněn. V případě, že jste v některé z destinací Zóny 3 a voláte domů do Čech, je váš hovor účtován podle Zóny 3. Pokud byste si volali mezi sebou v Zóně 3, pro oba hovory budou účtovány dle roamingové ceny Zóny 3.

Vyúčtování roamingu provádíme po obdržení informací od příslušného roamingového operátora. Z tohoto důvodu může dojít ke zpoždění vyúčtování roamingu až o 3 měsíce od data uskutečnění hovoru.

V Zóně 3 se budete nacházet, i když budete na moři nebo na horách, kde se váš telefon může připojit přes satelitní vysílače. A to i v případě, že se budete plavit po moři např. v Chorvatsku, které jinak spadá do Zóny 1. O vstupu do jiné Zóny budete vždy upozorněni prostřednictvím SMS zprávy.

Předplacenka

Chcete-li cestovat v Zóně 3 s Předplacenkou, je potřeba si před odjezdem požádat o povolení roamingu. Ten můžeme povolit při splnění dvou bodů:

➡️ Váš kredit je v současné chvíli alespoň 300 Kč
➡️ Sdělíte nám své kontaktní a identifikační údaje

Pro povolení roamingu nás kontaktujte.

Na co se nás často ptáte?

Jaký je rozdíl mezi volání do zahraničí a volání ze zahraničí?
Jak zjistím, zdali mám aktivní roaming i pro Zónu 3?
Jak je to s nastavením dat v roamingu?
Koupil jsem si Roamingový datový baliček na cestování, který jsem při dovolené v Řecku nevyužil. Mohu jej vyčerpat v Thajsku?
Zaplatil jsem si okružní plavbu Středozemním mořem. Jaké pro mě platí ceny?
Chci odcestovat na měsíc do Vietnamu. Co mi doporučíte, abych tam mohl datovat levněji?
Jarmila

Markeťačka GoMobil