Stiskněte "Enter" pro přeskočení obsahu

Nové datové balíčky na cesty, aneb roaming u GoMobil v roce 2024

S létem přichází i plánování zahraničních cest. V článku si přečtete aktuální informace o našich roamingových službách platné od července 2024. Naše novinky a zlevněné datové balíčky na cesty vám umožní bezstarostně surfovat, ať už cestujete po EU nebo do vzdálenějších destinací.

Co je nového?

 • Nové zvýhodněné balíčky pro Zónu 2
 • Levnější datové balíčky pro Zónu 1

Zóna 1 (EU a EEA)

Cestujete do zemí EU a EEA? Ty zahrnují všechny státy Evropské unie a tři další státy Evropského hospodářského prostoru (EHP) – Island, Lichtenštejnsko a Norsko. Výjimkou jsou pouze Švýcarsko, Turecko a severní Kypr, které do této zóny nespadají. Pokud se nacházíte v Zóně 1, můžete svůj mobilní tarif využívat stejně jako doma. To znamená, že za příchozí a odchozí hovory, SMS a datové služby nebudete platit žádné dodatečné poplatky. Do Zóny 1 spadá i Velká Británie, přestože již není členem EU.

Máte-li aktivní balíček neomezeného volání nebo SMSkování v síti GoMobil (ať už v rámci tarifu nebo jsme vám jej aktivovali jako odměnu za doporučení), je třeba počítat s tím, že platí pouze pro naši českou sít. Jste-li v zahraničí, nejste momentálně připojeni k naší síti, ale k síti zahraničního operátora. Proto provolané volné minuty a odeslané SMS budete čerpat z balíčků volných jednotek. Pokud takový balíček nemáte nebo jste ho již vyčerpali, pak za každou minutu a SMS zaplatíte jednotkovou cenu stejně jako v ČR. Více naleznete v aktuálně platném ceníku.

Novinka od července 2024 – Levnější datové balíčky pro Zónu 1.

Výsledek obrázku pro wifi Internet: 19 Kč/100MB
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 39 Kč/500MB
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 59 Kč/1GB

Chcete-li cestovat v Zóně 1 s naší předplacenou sim kartou, nezapomeňte si před odjezdem požádat o povolení roamingu. Ten můžeme povolit při splnění těchto podmínek:

➡️  Váš kredit je v současné chvíli alespoň 300 Kč
➡️  Sdělíte nám své kontaktní a identifikační údaje

Pro povolení roamingu nás kontaktujte.

Zóna 2

V této zóně již nemůžete využít volné ani neomezené jednotky minut, SMS nebo balíčky dat, které využíváte v ČR. Pro všechny tarify GoMobil platí v Zóně 2 stejné ceny. Zatímco v Zóně 1 se již neplatí za příchozí hovory, v Zóně 2 s tímto poplatkem počítat musíte.

📞  Odchozí hovory: 37 Kč/min
📞  Příchozí hovory: 19,30 Kč/min
💬  Odchozí SMS: 11 Kč
📷  Odchozí MMS: 18 Kč
Výsledek obrázku pro wifi   Internet: 80 Kč/MB

Novinka od července 2024 – Nové zvýhodněné balíčky pro Zónu 2.

Výsledek obrázku pro wifi Internet: 299 Kč/500MB
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 599 Kč/1,5GB

TIP: Pro aktivaci datového balíčku nemusíte chodit do Samoobsluhy. Balíček si také můžete aktivovat zdarma zasláním SMS. Jak na to najdete na www.gomobil.cz/roaming.

Zóna 3

V těchto zemích již nemůžete využít volné ani neomezené jednotky minut, SMS nebo balíčky dat, které využíváte v ČR. I v Zóně 3 platí pro všechny tarify GoMobil stejné ceny.

📞  Odchozí hovory: 70 Kč/min
📞  Příchozí hovory: 50 Kč/min
💬  Odchozí SMS: 19 Kč
📷  Odchozí MMS: 26 Kč
Výsledek obrázku pro wifi   Internet: 348 Kč/MB

Uvedené ceny pro Zóny 2 a 3 neplatí na roamingové volání na prémiová čísla, zelené linky a mezinárodní čísla s prefixem 0800. Tyto hovory jsou zpoplatněny dle sazebníku sítě, z níž byl hovor uskutečněn. V případě, že v roamingu voláte na zahraniční telefonní číslo, je váš hovor účtován dle roamingových cen podle vzdálenější zóny. Voláte-li tak například ze Zóny 2 na zahraniční číslo spadající do Zóny 3, bude váš hovor účtován dle roamingové ceny Zóny 3.

Vyúčtování roamingu provádíme po obdržení informací od příslušného roamingového operátora. Z tohoto důvodu může dojít ke zpoždění vyúčtování roamingu až o 3 měsíce od data uskutečnění hovoru.

Předplacenkou počítejte v Zónách 2 a 3 se stejnými poplatky. Nezapomeňte si stejně jako pro Zónu 1 aktivovat roaming ještě před odjezdem.

TIP: Pokud byste tápali, do které Zóny zařadit destinaci, kam se chystáte, přehled všech států najdete na www.gomobil.cz/roaming, kde zároveň zjistíte, jak je to s voláním, SMS a daty.

Jak zapnout roaming v mobilu?

Chcete-li zapnout roaming ve svém mobilním telefonu, postupujte podle následujících kroků:

Pro Android: Nastavení > Připojení > Mobilní sítě > Datový roaming
Pro iPhone: Nastavení > Mobilní data > Možnosti dat > Datový roaming

Mobil ukazující nastavení. Jak si zapnout datový roaming v mobilním telefonu.

Otázky a odpovědi

 1. Co je to roaming?
  Roaming je služba, která umožňuje používat váš mobilní telefon pro volání, SMS a data v zahraničí v sítích jiných operátorů. Když cestujete mimo domovskou síť svého operátora, automaticky se připojíte k síti místního operátora, který má dohodu s vaším poskytovatelem služeb.
 2. Jak si aktivovat roaming?
  Roaming si můžete aktivovat prostřednictvím Samoobsluhy. Stačí se přihlásit a zvolit sekci „Nastavení služeb“. Alternativně můžete poslat SMS s příslušným kódem pro aktivaci datových balíčků.
 3. Kdy potřebuji roaming?
  Roaming potřebujete, když cestujete do zahraničí a chcete používat svůj mobilní telefon pro volání, SMS a data. Bez aktivovaného roamingu nebudete moci využívat mobilní služby mimo domovskou síť.
 4. Kolik stojí SMS do zahraničí?
  Cena SMS do zahraničí závisí na vaší roamingové zóně. V EU a EEA je cena stejná jako doma. Pro další zóny jsou ceny různé, v Zóně 2 je cena 11 Kč/SMS a v Zóně 3 je cena 19 Kč/SMS .
 5. Kdo platí volání ze zahraničí?
  Při volání ze zahraničí platíte vy za odchozí hovory podle roamingových tarifů. Příchozí hovory jsou v rámci EU zdarma, ale v jiných zónách mohou být zpoplatněny.

Závěr

S našimi novými balíčky a aktualizacemi roamingových zón od GoMobil bude vaše komunikace v zahraničí jednodušší a nákladově efektivnější. Pro detailní seznam zemí v jednotlivých zónách a více informací navštivte naše stránky GoMobil.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *