Přichází doba dovolených. Ty zmatky s balením na poslední chvíli zná asi každý. Tohle potřebuji, to taky, tamto tričko je nezbytné, šaty nepostradatelné a dobře tedy, jedny kraťasy oželíte (abyste je tam za půl hodiny zase vrátili). Děti jsou natěšené a svými všetečnými otázkami vám spíš lezou na nervy. První minuty jízdy vzpomínáte na vše co jste zapomněli vypnout, zapnout nebo zabalit. S překročením státních hranic to přijde… Příchozí SMS “Dobrý den, vítejte v roamingu…”. 

V tu chvíli vám bleskne hlavou: “Jak je to vlastně s tím voláním, SMS a daty v zahraničí? Můžu zavolat nebo napsat, že jsme dorazili v pořádku a poslat domů pár fotek? Nepřijde mi pak dvojnásobný účet za telefon?”

Zóna 1 (EU a EEA) = zůstaňte v klidu

V případě, že vycestujete do Chorvatska, Itálie, Řecka nebo dalších států EU a EEA, nacházíte se v Zóně 1 a můžete se tedy chovat jako doma. Máte-li v Čechách volné jednotky, budete z nich čerpat i nadále při volání, SMSkování a datování. Za příchozí hovory nezaplatíte ani korunu navíc.

Máte-li aktivní baliček neomezeného volání nebo SMSkování v síti GoMobil, je potřeba si uvědomit, že platí pouze pro naši českou sít. Jste-li v zahraničí, nejste momentálně připojeni k naší síti, ale k síti zahraničního operátora. Proto provolané volné minuty a odeslané SMS budete čerpat z balíčků volných jednotek. Pokud takový balíček nemáte nebo jste ho již vyčerpali, pak za každou minutu a SMS zaplatíte jednotkovou cenu stejně jako v ČR.

Chcete-li cestovat v Zóně 1 s naší Předplacenkou, nezapomeňte si před odjezdem požádat o povolení roamingu. Ten můžeme povolit při splnění dvou bodů:

➡️ Váš kredit je v současné chvíli alespoň 300 Kč
➡️ Sdělíte nám své kontaktní a identifikační údaje

Pro povolení roamingu nás kontaktujte.

Zóna 2 = ostražitost je na místě

Pokud jste se vydali za teplem například od Egyta, Turecka nebo na Kypr (přesněji do Severokyperské turecké republiky) nacházíte se již v Zóně 2. Tady pro vás již neplatí žádné volné ani neomezené jednotky minut SMS nebo dat. Vyznat se v roamingových cenách v Zóně 2 je jednoduché. Pro všechny tarify GoMobil platí stejné ceny. Zatímco v Zóně 1 se již neplatí za příchozí hovory, v Zóně 2 tento příplatek najdete.

📞 Odchozí hovory: 37 Kč / min.
📞 Příchozí hovory: 19,30 Kč / min.
💬 Odchozí SMS: 11 Kč
📷 Odchozí MMS: 18 Kč
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 80 Kč / MB

Zóna 3 = pozor na vysoké CENY

Rozhodli jste se letošní dovolenou strávit v Thajsku, na Bali, v Tunisu či Maroku? Pak jste v podobné situaci jako v Zóně 2 a neplatí pro vás žádné volné ani neomezené minuty, SMS nebo data. I v zóně 3 platí pro všechny tarify GoMobil stejné ceny.

📞 Odchozí hovory: 70 Kč / min.
📞 Příchozí hovory: 50 Kč / min.
💬 Odchozí SMS: 19 Kč
📷 Odchozí MMS: 26 Kč
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 348 Kč / MB

Uvedené ceny pro Zóny 2 a 3 neplatí na roamingové volání na prémiová čísla, zelené linky, mezinárodní čísla s prefixem 0800, tyto hovory jsou zpoplatněny dle sazebníku sítě, z níž byl hovor uskutečněn. V případě, že v roamingu voláte na zahraniční telefonní číslo, je váš hovor účtován dle roamingových cen podle vzdálenější zóny (např. voláte-li ze Zóny 2 na zahraniční číslo spadající do Zóny 3, bude váš hovor účtován dle roamingové ceny Zóny 3).

Vyúčtování roamingu provádíme po obdržení informací od příslušného roamingového operátora. Z tohoto důvodu může dojít ke zpoždění vyúčtování roamingu až o 3 měsíce od data uskutečnění hovoru.

Pro Předplacenku platí stejná pravidla jako v Zóně 1 – nezapomeňte si aktivovat roaming ještě před odjezdem.

Pokud byste tápali, do které Zóny zařadit právě tu vaší dovolenou, přehled všech států najdete na www.gomobil.cz/roaming, kde zároveň zjistíte, jak je to s voláním, SMS a daty👍

Na co se nás často ptáte?

Jaký je rozdíl mezi voláním do zahraničí a voláním ze zahraničí?
Jak zjistím, zdali mám aktivní roaming?
Jak je to s nastavením dat v roamingu?
Zaplatil jsem si okružní plavbu Středozemním mořem. Jaké pro mě platí ceny?
Chci odcestovat na měsíc na Filipíny. Co mi doporučíte, abych tam mohl datovat levněji?
Jarmila

Markeťačka GoMobil