V prvním díle našeho letního roamingového seriálu jsme vám odtajnili, jak je to s roamingem v Zóně 1 (EU a EEA). Druhý díl nás provede taji volání, SMSkování a datování v zemích, které spadají do Zóny 2. Mezi nejznámější představitele této skupiny patří Egypt, Kypr (Severokyperská turecká republika), Švýcarsko, Turecko a země bývalé Jugoslávie – Černá Hora, Srbsko, Bosna a Hercegovina či Albánie.

Pokud byste tápali, do které Zóny zařadit právě tu vaší dovolenou, přehled všech států najdete na www.gomobil.cz/roaming, kde zároveň zjistíte, jak je to s voláním, SMS a daty.

Jak je to s voláním, SMS a daty v zóně 2

Pokud se nacházíte v některé ze zemí Zóny 2, neplatí pro vás žádné volné ani neomezené jednotky minut, SMS nebo dat. Vyznat se v roamingových cenách v Zóně 2 je jednoduché. Pro všechny tarify GoMobil platí stejné ceny. Zatímco v Zóně 1 se již neplatí za příchozí hovory, v Zóně 2 tento příplatek najdete.

📞 Odchozí hovory: 37 Kč / min.
📞 Příchozí hovory: 19,30 Kč / min.
💬 Odchozí SMS: 11 Kč
📷 Odchozí MMS: 18 Kč
Výsledek obrázku pro wifi Internet: 80 Kč / MB

Uvedené ceny neplatí na roamingové volání na prémiová čísla, zelené linky, mezinárodní čísla s prefixem 0800, tyto hovory jsou zpoplatněny dle sazebníku sítě, z níž byl hovor uskutečněn. V případě, že v roamingu voláte na zahraniční telefonní číslo, je váš hovor účtován dle roamingových cen podle vzdálenější zóny (např. voláte-li ze Zóny 2 na zahraniční číslo spadající do Zóny 3, bude váš hovor účtován dle roamingové ceny Zóny 3).

Vyúčtování roamingu provádíme po obdržení informací od příslušného roamingového operátora. Z tohoto důvodu může dojít ke zpoždění vyúčtování roamingu až o 3 měsíce od data uskutečnění hovoru.

Pokud se v rámci své dovolené budete pohybovat na moři nebo na horách, může se váš telefon připojit přes satelitní vysílače. Ty ale spadají do Zóny 3 a jsou účtovány výrazně vyšší cenou. A to i v případě, že se budete plavit po moři v Turecku, Egyptě nebo na Kypru. O vstupu do jiné Zóny budete vždy upozorněni prostřednictvím SMS zprávy.

Předplacenka

Chcete-li cestovat v Zóně 2 s Předplacenkou, je potřeba si před odjezdem požádat o povolení roamingu. Ten můžeme povolit při splnění dvou bodů:

➡️ Váš kredit je v současné chvíli alespoň 300 Kč
➡️ Sdělíte nám své kontaktní a identifikační údaje

Pro povolení roamingu nás kontaktujte.

Na co se nás často ptáte?

Jaký je rozdíl mezi volání do zahraničí a volání ze zahraničí?
Jak zjistím, zdali mám aktivní roaming i pro Zónu 2?
Jak je to s nastavením dat v roamingu?
Koupil jsem si Roamingový datový baliček na cestování, který jsem při dovolené v Chorvatsku nepoužil. Mohu jej vyčerpat v Turecku?
Chci odletět do Egypta na delší dobu. Co mi doporučíte, abych tam mohl datovat levněji?
Jarmila

Markeťačka GoMobil