Vše začíná už počáteční nervozitou, případně balením na poslední chvíli. Dost možná, že se po pár ujetých kilometrech ještě musíte vrátit třeba pro zapomenuté doklady nebo plavky, co zůstaly viset venku na šňůře. Děti jsou protivné, a navíc máte pocit, jako by na ně něco lezlo. S obavou přibalujete teploměr a léky na snížení horečky. S překročením prvních hranic to přijde: příchozí SMS “Vítejte v roamingu”. V tu chvíli vám bleskne hlavou: jak je to vlastně s tím voláním, SMSkami a daty v zahraničí?

Právě z tohoto důvodu jsme si pro vás připravili letní roamingový seriál s přehledem nejoblíbenějších destinací, které my Češi nejčastěji navštěvujeme. Po jeho přečtení už nebudete mít strach zavolat domů, že jste v pořádku nebo poslat přes WhatsApp fotky z vaší dovolené.

Nejoblíbenější destinace pro české občany jsou Chorvatsko, Itálie a Řecko. Všechny tři se nacházejí v EU a EEA, tedy v Zóně 1 a náš seriál zahájíme právě tam. Další díl pak budeme věnovat Zóně 2 mezi jejíž nejoblíbenější destinace lze zařadit Turecko a Egypt. Poslední díl bude určen pro všechny cestovatele, kteří se chtějí vypravit do vzdálenějších destinací jako je například Thajsko, Srí Lanka nebo Tunisko, tedy do Zóny 3.

Pokud byste tápali, do které Zóny zařadit právě tu vaší dovolenou, přehled všech států najdete na www.gomobil.cz/roaming, kde zároveň zjistíte, jak je to s voláním, SMS a daty.

Chorvatsko
Itálie
Řecko

Jak je to s voláním, SMS a daty v Zóně 1

V případě, že vycestujete do Chorvatska, Itálie, Řecka nebo dalších států EU a EEA, nacházíte se v Zóně 1 a můžete se tedy chovat jako doma. Máte-li v Čechách volné jednotky, budete z nich čerpat i nadále při volání, SMSkování a datování. Za příchozí hovory již nezaplatíte ani korunu navíc.

Neomezené volání a SMS do všech sítí

Pokud máte tarif s neomezeným voláním nebo SMSkováním do všech sítí, například Tarif NA POHODU, můžete se v Zóně 1 opravdu chovat jako doma. Ať už provoláte v Chorvatsku tisíc minut nebo pošlete tisíc SMS, nezaplatíte nic navíc.

Neomezené volání v síti GOMOBIL

Máte-li aktivní balíček neomezeného volání nebo SMSkování v síti GoMobil, je potřeba si uvědomit, že platí pouze pro naši českou síť. Jste-li v zahraničí, nejste momentálně připojeni k naší síti, ale k síti zahraničního operátora. Proto provolané minuty a odeslané SMS budete čerpat z balíčků volných jednotek. Pokud takový balíček nemáte nebo jste ho již vyčerpali, pak za každou minutu a SMS zaplatíte jednotkovou cenu stejně jako v ČR.

Akční datové balíčky na cesty po Evropě

Cestování a poznávání po Evropě chceme podporovat. Náš chameleon RinGo je totiž sám velký objevitel. Proto jsme pro vás připravili akční datové balíčky na cesty. Vydrží vám 30 dní a aktivujete si je jednoduše SMSkou.

Aktivovat si jej můžete před odjezdem nebo klidně až ze zahraničí zdarma posláním SMS ve EU100 (100 MB) nebo EU500 (500 MB) na telefonní číslo 4343. Jak a kde aktivivat datový balíček si můžete přečíst v Centru nápovědy. Pokud nemáte v ČR žádný datový balíček a využíváte internet po jednotkách (Platím, co stáhnu) je maximální spotřeba dat stanovena limitem EU.

Předplacenka

Chcete-li cestovat v Zóně 1 s Předplacenkou, je potřeba si před odjezdem požádat o povolení roamingu. Ten můžeme povolit při splnění dvou bodů:

➡️ Váš kredit je v současné chvíli alespoň 300 Kč
➡️ Sdělíte nám své kontaktní a identifikační údaje

Pro povolení roamingu nás kontaktujte.

NA co se nás často ptáte?

Co když jsem v zahraničí a volám na české číslo, které je aktuálně také v zahraničí?
Kolik stojí volání v roamingu na zahraniční číslo?
Proč se u moře stává, že se připojím na Zónu 3?
Jak je to s daty Platím, co stáhnu a co je EU limit?
Co když budu v zahraničí třeba půl roku?
Jarmila

Markeťačka GoMobil